• Zloty medal
  • 150601001 Kurkuma Chai Latte Doypack 150g sklep medal
  • 150601002 Kurkuma Chai Latte 250g sklep medal
  • 150601005 Kurkuma Chai Latte XL Pack 500g sklep medal
  • Zloty medal
  • 150601001 Kurkuma Chai Latte Doypack 150g sklep medal
  • 150601002 Kurkuma Chai Latte 250g sklep medal
  • 150601005 Kurkuma Chai Latte XL Pack 500g sklep medal

Kurkuma Chai Latte

Dostępność:mała
Koszty dostawy:od 10 zł

Tentorium Energy

Ilość sztuk:
41 zł

Organiczna Kurkuma Chai Latte

Opis produktu

Wyjątkowa formuła Kurkuma Chai Latte z Energy Fruits łączy wyśmienity smak i konsystencję z wyjątkowymi właściwościami odżywczymi superfoodsów tworzących jej skład.

Opracowana w 100% na produktach pochodzenia ekologicznego o najwyższej jakości. Ten preparat jest idealny dla tych, którzy pragną uzyskać korzyści zdrowotne ze wszystkich składników, pijąc ze smakiem słodki i zbilansowany napój. Można go spożywać na zimno lub gorąco w połączeniu z napojem roślinnym.

Jest to formuła stworzona w celu osiągnięcia maksymalnej biodostępności wszystkich aktywnych substancji roślinnych wykazujących działanie przeciwzapalne i chroniących zdrowie.

Kurkuma Chai Latte z Energy Fruits składa się z:

- sproszkowanej kurkumy
- sproszkowanego mleczka kokosowego
- sproszkowanego imbiru
- sproszkowanego cynamonu cejlońskiego
- czarnego pieprzu mielonego

Produkt może szczególnie zainteresować osoby uprawiające sporty o dużej intensywności i tych, które mają często objawy stanów zapalnych.

Jego certyfikat ekologiczny gwarantuje brak potencjalnie szkodliwych pozostałości pestycydów i nawozów. Bardzo ważne jest również to, że sproszkowane przyprawy nie były napromieniowane, ani poddawane działaniu wysokich temperatur, zachowując w ten sposób wszystkie swoje właściwości całkowicie nienaruszone.

Składnikiem odgrywającym główną rolę w produkcie jest organiczna sproszkowana  kurkuma, super przyprawa o niezwykłych właściwościach dla zdrowia na wielu płaszczyznach, która była stosowana od czasów starożytnych jako lekarstwo ze względu na swoje potężne działanie terapeutyczne.
Niektórzy autorzy twierdzą, że kurkuma jest prawdopodobnie najpotężniejszą rośliną odżywczą lub suplementem znanym człowiekowi.
Świat nauki przeprowadził i obecnie wciąż kontynuuje liczne badania nad tą przyprawą, co nie jest zaskakujące ze względu na jej niezwykłe zalety i korzyści dla zdrowia ludzkiego.

Szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na to, że składnik ten nie jest skutecznie absorbowany do krwi, chyba że towarzyszy mu czarny pieprz zawierający piperynę, która jest w stanie zwiększyć absorpcję kurkuminy do 2000% . Z tego powodu włączyliśmy czarny pieprz do składu całej formuły.

Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę dla skutecznego wchłaniania kurkuminy to fakt, iż jest ona fitoskładnikiem rozpuszczalnym w tłuszczu, dlatego potrzebne jest jednoczesne spożycie tłuszczów, aby zwiększyć jego absorpcję. Dlatego połączyliśmy kurkumę z mlekiem kokosowym, bogatym w zdrowe tłuszcze.

Powszechnie wiadomo, że przewlekłe zapalenie jest istotną przyczyną wielu chorób w społeczeństwach zachodnich. Kurkumina jest w stanie działać na poziomie molekularnym poprzez blokowanie niektórych czynników odgrywających wiodącą rolę w stanach zapalnych. Wykazano, że kurkuma wykazuje działanie przeciwzapalne porównywalne do niektórych przeciwzapalnych leków farmaceutycznych bez ich skutków ubocznych.

Kurkumina działa również jako silny antyoksydant zdolny do neutralizowania wolnych rodników dzięki swojej strukturze chemicznej, jak też stymuluje własne enzymy antyoksydacyjne organizmu.

Inne niezwykłe prozdrowotne zalety kurkumy i jej aktywnego składnika kurkuminy to:
- zdolność do poprawy jakości tkanki śródbłonka, tj. ścian naczyń krwionośnych. Dysfunkcje śródbłonka są jedną z głównych przyczyn chorób układu krążenia
- zdolność wpływania na wzrost, rozwój i rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych na poziomie molekularnym. Badania wykazały wpływ na angiogenezę, przerzuty nowotworowe i apoptozę komórkową.
Chociaż nadal brak jest rozstrzygających dowodów na ludziach.
- istnieją dowody na to, że byłaby w stanie zapobiegać niektórym rodzajom nowotworów, zwłaszcza tych układu trawiennego.
- mogłaby być użyteczna w zapobieganiu i leczeniu choroby Alzheimera poprzez przyczynienie się do usunięcia blaszek białek amyloidowych, które są tak charakterystyczne dla tej choroby.
- może być użyteczna w leczeniu objawów zapalenia stawów, wykazując w niektórych przypadkach wyższą skuteczność niż leki przeciwzapalne.
- może być niezwykle przydatna w leczeniu pacjentów ze stanami lęku, stresu i depresji. Istnieją dowody, że kurkumina jest w stanie zwiększyć poziom neuroprzekaźników serotoniny i dopaminy. W jednym z badań wykazano również, że kurkumina może być równie skuteczna jak prozac w łagodzeniu objawów depresji.

Sproszkowane liofilizowane mleko kokosowe to kolejna supergwiazda w tym produkcie. Oprócz zapewnienia bardzo charakterystycznego smaku i kremowej konsystencji, wyróżnia się swoimi znaczącymi korzyściami zdrowotnymi:

- może przyczynić się do zmniejszenia apetytu, zwiększenia metabolizmu i być przydatne w programach kontroli wagi
- jego główny składnik, kwas laurynowy, ma pozytywny wpływ na poziom cholesterolu i stan układu krążenia
- w badaniach z ekstraktami kokosowymi i tłuszczami kokosowymi u zwierząt zaobserwowano korzystne efekty w postaci silnego działania przeciwzapalnego.

Imbir, oprócz dodania produktowi lekkiej pikantności, posiada swoje niezwykłe właściwości zdrowotne:
- naturalne działanie przeciwzapalne, pomagające zredukować codzienne bóle mięśni i powodowane przez aktywność fizyczną
- jest skuteczny wspomaga leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów dzięki działaniu przeciwzapalnemu.
- pomaga poprawić procesy trawienne i złagodzić nudności
- pomaga zmniejszyć wysoki poziom cukru we krwi i poprawić stan układu sercowo-naczyniowego
- zawiera związki bioaktywne, które mogą zapobiegać poważnym chorobom, takim jak rak i choroba Alzheimera

Skład ekskluzywnej formuły Kurkuma Chai Latte kończy harmonizujący słodki aromat Cynamonu cejlońskiego. Ten wysokiej jakości cynamon jest również źródłem licznych korzyści zdrowotnych:

- jest wypełniony przeciwutleniaczami, zwłaszcza polifenolami, które chronią organizm przed stresem oksydacyjnym spowodowanym przez wolne rodniki.
- ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne, zdolne do redukowania infekcji i zwalczania próchnicy zębów i złego oddechu.
- jest w stanie zwiększyć wrażliwość na insulinę, pomagając temu ważnemu hormonowi w prawidłowej pracy. Badania naukowe na ludziach potwierdziły, że cynamon ma silne działanie przeciwcukrzycowe, ponieważ jest w stanie obniżyć poziom glukozy we krwi na czczo od 10% do 29% .
- wykazano również, że cynamon może mieć korzystny wpływ na choroby neurodegeneracyjne, takie jak choroba Alzheimera lub Parkinsona.

Główne zalety produktu

• Delikatny aromatyczny smak i intensywny kolor typowy dla kurkumy
• Można spożywać zarówno na ciepło jak i na zimno
• Ma silne właściwości przeciwzapalne
• Szczególnie interesujący dla sportowców, którzy mają częste objawy zapalne
• Źródło antyoksydantów
• Jego składniki mają niezwykłe korzyści zdrowotne
• Produkt certyfikowany ekologicznie
• Nie poddawany napromieniowaniu
• Bezglutenowy i wolny od innych alergenów
• Nie poddany obróbce w wysokiej temperaturze
• Może być użyteczny jako środek wspomagający w leczeniu niektórych stanów zdrowia
• Podlega rygorystycznym kontrolom jakości mikrobiologicznej, myotoksycznej i zawartości metali ciężkich
• Bez barwników, sztucznych substancji słodzących, konserwantów.

Wskazówki w zakresie stosowania

Kurkumę Chai Latte można spożywać zarówno na ciepło, jak i na zimno.

Na gorąco:
Podgrzać 300 ml roślinnego napoju "mlecznego" z 1 łyżką stołową (około 10 ml) produktu i mieszać aż do wymieszania składników. Można dodać miód lub stevię dla uzyskania dodatkowej słodyczy.

Na zimno:
Wlać 300 ml roślinnego napoju mlecznego i wsypać 1 łyżkę stołową (około 10 ml) produktu do blendera, dodać kostki lodu i miód lub stevię dla uzyskania dodatkowej słodyczy. Miksować do uzyskania gładkiej konsystencji.

Może być dodawana do koktajli lub podobnych napojów.

Składniki:

Sproszkowana kurkuma * (Turmeric long), liofilizowane mleczko kokosowe * (przetworzony cocos nucifera), sproszkowany cynamon * (cinnamomun verum), czarny pieprz * (piper nigrum), sproszkowany imbir * (Zingiber officinale)

* składniki certyfikowane ekologicznie

Wartości odżywcze:

Bez glutenu
Bez mleka i żelatyny
Bez GMO
Bez dodatku cukru
Bez dodatku barwników lub konserwantów
Bez tłuszczy trans

Przechowywanie

Przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w temperaturze pokojowej, zabezpieczony przed bezpośrednim działaniem światła, w suchym i czystym miejscu. Okres przydatności do spożycia do 24 miesięcy w szczelnie zamkniętym oryginalnym opakowaniu.

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Nie dziękuję

Polecane